Wkład węglowy do filtra kanałowego ALPHAclear: 1 szt.

395,20 zł + koszty wysyłki
Ilość: 
Dostępność: W magazynie
Wkład węglowy do filtra kanałowego będącego częścią systemu antysmogowego ALPHAclear.

Ten produkt pasuje do:

  1. Elektrofiltra Pure/system antysmogowy ALPHAclear.

Filtr kanałowy jest częścią systemu antysmogowego ALPHAclear. Zatrzymuje on na swojej powierzchni 99% wirusów, bakterii, pyłków, cząsteczek pleśni, grzybów oraz cząstek smogowych PM1, PM 2,5 i PM10 oczyszczając powietrze nawiewane do pomieszczeń w systemach wentylacji mechanicznej. Dodatkowo filtr jonizuje strumień przepływającego powietrza.

Aby zwiększyć skuteczność filtra w eliminacji szkodliwych gazów zawartych w powietrzu, tj: lotnych związków organicznych VOC, ozonu, NOx i SO2 oraz zredukować cząsteczki zapachowe w strumieniu powietrza nawiewanego, filtr Pure można wyposażyć dodatkowo we wkład z granulatem węgla aktywnego. Jest on montowany w komorze elektrofiltra Pure, bezpośrednio za filtrem elektrostatycznym.

Dla prawidłowego funkcjonowania ważne jest, aby filtr węglowy był regularnie wymieniany. 

Producent nie określa dokładnie częstotliwości wymiany wkładu węglowego. Filtr jest aktywny tak długo, jak długo zawarty w nim węgiel aktywny może pochłaniać gazy i zapachy. Najlepszym sprawdzianem jest więc rzeczywista skuteczność filtrowania nieprzyjemnych zapachów: gdy się zmniejsza, powinien to być wskaźnik do wymiany wkładu.

 

Budowa wkładu

Wkład węglowy składa się z dwóch warstw tkaniny filtracyjnej, pomiędzy którymi znajdują się aktywne cząsteczki granulatu węgla aktywnego, które są dodatkowo impregnowane. Dzięki temu pochłaniane są także z powietrza substancje lotne o kwaśnym pH, tzw. kwaśne gazy NOx i SOx. Do kategorii tych gazów należy: tlenek azotu, dwutlenek azotu, siarkowodór, tlenek siarki, kwas chlorowodorowy i gazy chlorowane.

Uwaga! Większość dostępnych na rynku filtrów węglowych produkowanych jest techniką namaczania lub malowania natryskowego węglem aktywnym tkaniny filtracyjnej, co działa o wiele mniej skutecznie. 

 

Do wymiany filtra nie są wymagane żadne specjalistyczne narzędzia. 

Produkt nowy i oryginalny.

 

Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support
Roha Group Sp. z o.o.
ul. Rudzka 9 - 11,
54-427 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
logo_aerisnext
logo_aeris
logo_drafton
logo_itha
logo_unidrop
alphaclear
logo_rvent
logo_salda
logo_zehnder

System antysmogowy ALPHA clear

Czyste powietrze bez smogu w domu z rekuperacją!

Czytaj więcej