1 szt. filtra sztywnego kasetowego z węglem aktywnym do rekuperatora DRAFTON P150 i P200.

150,83 zł + koszty wysyłki
Ilość: 
Dostępność: W magazynie
Jeden oryginalny sztywny filtr węglowy kasetowy do rekuperatorów DRAFTON. Filtr przeznaczony jest do montażu na nawiewie rekuperatora. Uwaga! Rekuperator wymaga montażu dwóch filtrów: jednego na nawiewie, drugiego na wywiewie!

Ten produkt pasuje do:

  1. Rekuperatorów DRAFTON P 150
  2. Rekuperatorów DRAFTON P 200

1 szt. filtra kasetowego sztywnego węglowego. 

Aby poszerzyć zakres filtrowania powietrza w zakresie eliminacji szkodliwych gazów zawartych w powietrzu, tj: lotnych związków organicznych VOC, ozonu, NOx i SO2 oraz zredukować cząsteczki zapachowe w strumieniu powietrza nawiewanego, rekuperator DRAFTON V300 można dodatkowo wyposażyć w filtr z granulatem węgla aktywnego. Jest on montowany na nawiewie rekuperatora. 

Dla prawidłowego funkcjonowania ważne jest, aby filtr węglowy był regularnie wymieniany. 

Producent nie określa dokładnie częstotliwości wymiany wkładu węglowego. Filtr jest aktywny tak długo, jak długo zawarty w nim węgiel aktywny może pochłaniać gazy i zapachy. Najlepszym sprawdzianem jest więc rzeczywista skuteczność filtrowania nieprzyjemnych zapachów: gdy się zmniejsza, powinien to być wskaźnik do wymiany wkładu.

 

Budowa wkładu

Wkład węglowy składa się z dwóch warstw tkaniny filtracyjnej, pomiędzy którymi znajdują się aktywne cząsteczki granulatu węgla aktywnego, które są dodatkowo impregnowane. Dzięki temu pochłaniane są także z powietrza substancje lotne o kwaśnym pH, tzw. kwaśne gazy NOx i SOx. Do kategorii tych gazów należy: tlenek azotu, dwutlenek azotu, siarkowodór, tlenek siarki, kwas chlorowodorowy i gazy chlorowane.

Uwaga! Większość dostępnych na rynku filtrów węglowych produkowanych jest techniką namaczania lub malowania natryskowego węglem aktywnym tkaniny filtracyjnej, co działa o wiele mniej skutecznie. 

 

Do wymiany filtra nie są wymagane żadne specjalistyczne narzędzia. 

Produkt nowy i oryginalny.

 

 

Uwaga! Pasuje do każdego rekuperatora serii DRAFTON P 150 oraz P 200 Należy dokupić do niego dodatkowy filtr powietrza do montażu na wywiewie - rekuperator wymaga montażu dwóch filtrów. 

 

Najważniejsze cechy

  • pasuje do rekuperatora DRAFTON P 150 oraz P 200 
  • do montażu nie są wymagane żadne narzędzia

 

Produkt nowy i oryginalny.  

 

Uwagi dodatkowe

 

Zobacz na zdjęcie urządzenia u góry tej zakładki i porównaj go ze swoim rekuperatorem. 

Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support
Roha Group Sp. z o.o.
ul. Rudzka 9 - 11,
54-427 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
logo_aerisnext
logo_aeris
logo_drafton
logo_itha
logo_unidrop
alphaclear
logo_rvent
logo_salda
logo_zehnder

System antysmogowy ALPHA clear

Czyste powietrze bez smogu w domu z rekuperacją!

Czytaj więcej