Ten produkt pasuje do
Sztywny filtr G4 / ISO Coarse przeznaczony do urządzeń ComfoFond-L 350/550 w wersji produkowanej w latach 2012–2015, z filtrem umieszczonym z przodu urządzenia. To wkład stosowany jako filtracja wstępna powietrza doprowadzanego do instalacji, jeszcze przed dalszym przepływem przez system wentylacyjny i rekuperację.
Filtr ma konstrukcję sztywną i jest osadzony w stabilnej ramce, dzięki czemu można go łatwo oraz powtarzalnie zamontować w urządzeniu. To rozwiązanie dobrze sprawdza się wtedy, gdy liczy się wygodna obsługa i szybka wymiana wkładu bez dodatkowych elementów mocujących.
Do jakiej wersji ComfoFond-L pasuje ten filtr
Filtr pasuje do urządzeń ComfoFond-L 350/550 produkowanych w latach 2012–2015, czyli do wersji z filtrem montowanym z przodu obudowy. Nie jest to wkład przeznaczony do najnowszych wersji ComfoFond-L produkowanych od 2015 roku, dlatego przed zakupem warto porównać urządzenie ze zdjęciem i opisem produktu.
Parametry filtra G4 do ComfoFond-L
| Ilość | Klasa filtracji | Wymiar | Typ filtra |
|---|---|---|---|
| 1 szt. | G4 / ISO Coarse (EU4) | 198 x 500 x 14 mm | filtr sztywny |
Konstrukcja filtra i wygoda montażu
Wkład posiada maksymalną powierzchnię filtracyjną oraz relatywnie niski opór wstępny przepływu powietrza. Całość jest specjalistycznie klejona i uszczelniona w stabilnej ramce z tworzywa sztucznego, co wspiera trwałość oraz prawidłowe osadzenie filtra w kieszeni filtracyjnej.
Na filtrze znajdują się oznaczenia poprawnej pozycji montażu oraz plastikowa wypustka ułatwiająca wyjęcie wkładu z urządzenia. Do montażu nie są wymagane żadne narzędzia, co upraszcza serwis i zachęca do regularnej kontroli stanu filtra.
Skuteczność filtracji i właściwości użytkowe
Średnie zatrzymanie pyłu syntetycznego w klasie G4 wynosi 90 ≤ Am. Filtr spełnia wymagania normy ISO 16890 i cechuje się wytrzymałością na wilgoć na poziomie 100%. Dzięki temu dobrze sprawdza się jako podstawowy filtr do GWC, wspierający ochronę dalszych elementów instalacji przed szybszym zabrudzeniem.
Filtr nadaje się do jednorazowego wyczyszczenia na sucho, na przykład przez delikatne odkurzenie. Nie należy go moczyć, ponieważ może stracić swoje właściwości filtracyjne. Po zabrudzeniu wkład należy wymienić na nowy.
Zobacz także
JoomShopping Download & Support




